Masz pytania? +48 790 500 316 akumed@akumed.pl

MEDYCYNA ESTETYCZNA

CENTRUM MEDYCZNE AKUMED
ul. Skarszewska 10a
83-200 Starogard Gdański
tel. 790 500 316
(058) 5627781
akumed@akumed.pl

ZABIEGI WYKONYWANE PRZEZ LEKARZY

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Wampirzy lifting to zabieg regeneracyjny, który polega na wstrzykiwaniu pacjentowi jego własnej krwi, a konkretnie osocza bogatopłytkowego, w celu wypełnienia zmarszczek.

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Plateled Rich Plasma) to preparat krwiopochodny, który jest pozyskiwany z krwi pacjenta. Jest ono bogate w komórki i czynniki wzrostu – peptydy, które pobudzają inne komórki do podziału i są potrzebne do odnowy biologicznej tkanek skóry.

Wypełnianie zmarszczek za pomocą osocza z własnej krwi jest przeznaczone dla pacjentów, których skóra wymaga biostymulacji i odbudowy. To także zabieg stworzony dla alergików, którzy są uczuleni na składniki preparatów wypełniających zmarszczki, ponieważ preparat powstały z własnej krwi jest biologicznie obojętny i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Przed zabiegiem lekarz pobiera od pacjentki próbkę krwi (zazwyczaj 8 ml). Następnie odwirowuje w specjalnej wirówce. Znajduje się w niej jałowy i amorficzny żel, który oddziela czerwone krwinki od osocza bogatopłytkowego. Następnie lekarz podaje preparat na dwa sposoby: albo za pomocą metody stosowanej w mezoterapii, albo liniowo wzdłuż zmarszczek (wolumetria). Przed podaniem osocza obszar w który zostaje podane osocze jest znieczulone kremem znieczulającym.

Podczas zabiegu zachodzi proces identyczny z procesem gojenia się rany, czyli:
-stymulacja komórek macierzystych do namnażania,
-pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co prowadzi do regeneracji i rewitalizacji komórek skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia,
-tworzenie się nowych naczyń krwionośnych.

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest przeznaczona do wypełniania zmarszczek w okolicach; czoła, policzków, fałd nosowo-wargowych, szyi, dekoltu, dłoni, oczu („kurze łapki”).
Wampirzy lifting jest przeznaczony także do hamowania procesu łysienia, stymulacji odrostu włosów oraz ich zagęszczania.

Efekty osocza bogatopłytkowego to elastyczna i jędrna skóra, poprawa ukrwienia skóry, wygładzenie zmarszczek i fałdów, przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej.

Bardzo dobre efekty zabiegu są widoczne po 7 dniach natomiast wskazane jest wykonanie 3 zabiegów w odstępach miesięcznych.

Przeciwwskazania do wykonania wampirzego liftingu;
ciąża, okres karmienia piersią,
choroby krwi,
choroby nowotworowe,
choroby autoimmunologiczne,
przyjmowanie antykoagulantów
przewlekłe choroby skóry, miejscowe stany zapalne, zakażenia skóry,
zaburzenia krzepnięcia,
aktywna infekcja

Doskonałe efekty osocze bogatopłytkowe przynosi również w ORTOPEDII;

Injekcje z osocza bogatopłytkowego (PRP) to skuteczna metoda leczenia i łagodzenia objawów w takich zespołach chorobowych jak :
łokieć tenisisty
zapalenie gęsiej stopki
zapalenie ścięgna Achillesa
zapalenie rozcięgna podeszwowego
zapalenie kaletki stawu barkowego
stany zapalne drobnych stawów ręki
małego i średniego stopnia choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych
zapalenie więzadła rzepki
urazy

BOTOKS – toksyna botulinowa

Zabieg z preparatem Botoks to prosty, bezpieczny i niezwykle skuteczny zabieg redukujący zmarszczki. Botoks (botox) zwany inaczej toksyną botulinową, wstrzyknięty w odpowiednią tkankę mięśniową powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstanie zmarszczek, przy jednoczesnym normalnym funkcjonowaniu pozostałych mięśni. W wyniku zabiegu przy użyciu botoksu wyraz twarzy nie ulega zmianie, a zmarszczki wygładzają się, twarz wygląda na młodszą i odprężoną.

Botoks jest wstrzykiwany przy użyciu strzykawki jednorazowego użytku zaopatrzonej w bardzo cienką igiełkę. Ból związany z zabiegiem jest minimalny i z tego też względu zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, a więc bezpośrednio po nim pacjent może podjąć zwykłą aktywność życiową. Zabieg trwa około 20 minut. Botoks zaczyna działać po upływie 2 do 3 dni po zabiegu, a pełny jego efekt jest widoczny po upływie minimum 14 dni od dnia zabiegu. Po pierwszym podaniu działanie botoksu utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Po drugim i następnym efekty mogą się utrzymywać do 9 do 12 miesięcy.

Botox stosuje się w celu:
redukcji tzw. „kurzych łapek”
redukcji zmarszczek międzybrwiowych, tzw. „lwich zmarszczek”
redukcji poziomych zmarszczek czoła
podniesienia powiek
Botoks można również stosować w leczeniu różnych chorób i dolegliwości tj. szczękościsk (bruksizm), nadpotliwość pach, dłoni i stóp czy migrena.

Przeciwskazaniem dla botoksu jest ciąża, okres karmienia piersią, skłonność do tworzenia się blizn przerostowych, infekcje wirusowe i bakteryjne skóry, choroby autoimmunologiczne.

MEZOTERAPIA IGŁOWA

To całkowicie nowe, unikatowe i innowacyjne podejście do nawilżania, ujędrniania i odmładzania skóry. Zabieg zapewnia wielopoziomowe nawilżenie wszystkich warstw skóry i naskórka, odbudowuje strukturę skóry, poprawiając jej gęstość, wygładza powierzchowne zmarszczki spowodowane brakiem dostatecznej wilgoci w skórze. Działa też ujędrniająco, rozświetlająco i zwęża rozszerzone pory. Jest to znakomity zabieg profilaktyczny, który przedłuża młody i zdrowy wygląd skóry. Sprawdza się też, gdy skóra wymaga regeneracji i odnowy. Mezoterpia może być stosowana na twarz, szyję, dekolt, łokcie, kolana i stopy.
Zabieg trwa ok 1 godziny – w tym 30 minut trwa znieczulenie kremem.

W dniu iniekcji preparatu i kilka dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, wystawiać skóry na działanie promieni UV. Powinno się unikać zarówno bardzo niskiej, jak i wysokiej temperatury.

Zabieg mezoterapii sprawdzi się najlepiej u osób o skórze suchej, wymagającej głębokiego nawilżenia, zwiotczałej i potrzebującej ujędrnienia. Może być również stosowany jako działanie prewencyjne, szczególnie przed okresem letnim, kiedy skóra jest często wystawiana na działanie promieni słonecznych. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, by go wykonać – decydująca jest kondycja, jakość i potrzeby skóry. Przeciwskazaniem dla iniekcji jest ciąża, okres karmienia piersią, skłonność do tworzenia się blizn przerostowych, infekcje wirusowe i bakteryjne skóry, choroby autoimmunologiczne.

Już pojedynczy zabieg przynosi bardzo dobre rezultaty. Jednak najlepsze i najbardziej spektakularne efekty można osiągnąć wykonując 3 sesje, w odstępach miesiąca. Potem, by utrzymać efekt nawilżania, gładkości i odmłodzenia skóry, wystarczy powtarzać zabieg raz na 6 miesięcy. Dzięki temu przez bardzo długi czas można cieszyć się piękną skórą.

KWAS HIALURONOWY – wypełnianie zmarszczek

Zabiegi wypełniające zmarszczki oparte są na zastosowaniu najwyższej jakości preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Produkty kwasu hialuronowego stosowane są do korekcji zarówno płytkich jak i głębokich zmarszczek oraz do modelowania rysów twarzy. Dają bardzo dobre efekty pozostawiając skórę nawilżoną i zdecydowanie młodszą.

W celu modelowania konturu i objętości twarzy stosuje się kwas hialuronowy usieciowany dający długotrwałe efekty zabiegu. Przy jego pomocy modelowany jest kontur twarzy, uwidoczniony kontur ust, niwelowane są głębokie zmarszczki i bruzdy jak również wypełniana jest tzw. „dolina łez”. Szczególnie istotne jest uzupełnienie utraconych objętości w okolicy policzków i dolnej części twarzy.

Lekarz delikatnie wprowadza preparat pod skórę za pomocą igły lub kaniuli by w prosty i łatwy sposób przywrócić objętość, wygładzić zmarszczki i fałdy oraz poprawić wygląd. Preparat ma postać gładkiego żelu, który wypełnia zmarszczki zapewniając subtelny, naturalny wygląd.

Kwas hialuronowy zawarty w stosowanych preparatach posiada następujące zalety:
nie jest pochodzenia zwierzęcego
nie wymaga testów skórnych (chyba, że zaleci ją lekarz ze względów bezpieczeństwa)
jest całkowicie wchłanialny
jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciała obce
rezultaty estetyczne są natychmiastowe i naturalne

Wskazaniami do zastosowania preparatów kwasu hialuronowego są:
redukcja zmarszczek
wypełnienia bruzd nosowo- wargowych
powiększenie ust
modelowanie konturów ust
poprawa i podkreślenie rysów twarzy (Wolumetria)
wypełnienie ubytków pourazowych i pooperacyjnych tkanek
usuwanie objawów starzenia
ujędrnianie i odmładzanie skóry twarzy, dłoni, szyi

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji na dwutlenek węgla i wodę i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu.

Przeciwskazaniem dla wstrzyknięcia kwasu hialuronowego jest ciąża, okres karmienia piersią, skłonność do tworzenia się blizn przerostowych, infekcje wirusowe i bakteryjne skóry, ostre lub przewlekłe choroby skóry.

DO ZABIEGÓW WYKORZYSTUJEMY PREPARATY WYSOKIEJ JAKOŚCI SPRAWDZONYCH, ŚWIATOWYCH PRODUCENTÓW