MEDYCYNA ESTETYCZNA

adres

ADRES

Skarszewska 10 A
Starogard Gd.

czas

GODZINY OTWARCIA

pn.-pt.
8.00-16.00

rezerwacja

REJESTRACJA

790 500 316
akumed@akumed.pl

Osocze bogatopłtykowe

Wampirzy lifting to zabieg regeneracyjny, który polega na wstrzykiwaniu pacjentowi jego własnej krwi, a konkretnie osocza bogatopłytkowego, w celu wypełnienia zmarszczek.

Osocze bogatopłytkowe (PRP – Plateled Rich Plasma) to preparat krwiopochodny, który jest pozyskiwany z krwi pacjenta. Jest ono bogate w komórki i czynniki wzrostu – peptydy, które pobudzają inne komórki do podziału i są potrzebne do odnowy biologicznej tkanek skóry.

Wypełnianie zmarszczek za pomocą osocza z własnej krwi jest przeznaczone dla pacjentów, których skóra wymaga biostymulacji i odbudowy. To także zabieg stworzony dla alergików, którzy są uczuleni na składniki preparatów wypełniających zmarszczki, ponieważ preparat powstały z własnej krwi jest biologicznie obojętny i nie niesie za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Przed zabiegiem lekarz pobiera od pacjentki próbkę krwi (zazwyczaj 8 ml). Następnie odwirowuje w specjalnej wirówce. Znajduje się w niej jałowy i amorficzny żel, który oddziela czerwone krwinki od osocza bogatopłytkowego. Następnie lekarz podaje preparat na dwa sposoby: albo za pomocą metody stosowanej w mezoterapii, albo liniowo wzdłuż zmarszczek (wolumetria). Przed podaniem osocza obszar w który zostaje podane osocze jest znieczulone kremem znieczulającym.

Podczas zabiegu zachodzi proces identyczny z procesem gojenia się rany, czyli:

 • stymulacja komórek macierzystych do namnażania,
 • pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co prowadzi do regeneracji i rewitalizacji komórek skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia,
 • tworzenie się nowych naczyń krwionośnych.

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest przeznaczona do wypełniania zmarszczek w okolicach; czoła, policzków, fałd nosowo-wargowych, szyi, dekoltu, dłoni, oczu (kurze łapki).

Wampirzy lifting jest przeznaczony także do hamowania procesu łysienia, stymulacji odrostu włosów oraz ich zagęszczania.

Efekty osocza bogatopłytkowego to elastyczna i jędrna skóra, poprawa ukrwienia skóry, wygładzenie zmarszczek i fałdów, przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej.

Bardzo dobre efekty zabiegu są widoczne po 7 dniach natomiast wskazane jest wykonanie 3 zabiegów w odstępach miesięcznych.

Przeciwwskazania do wykonania wampirzego liftingu;

 • ciąża, okres karmienia piersią,
 • choroby krwi,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • przyjmowanie antykoagulantów
 • przewlekłe choroby skóry, miejscowe stany zapalne, zakażenia skóry,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • aktywna infekcja

Botoks – toksyna botulinowa

Zabieg z preparatem Botoks to prosty, bezpieczny i niezwykle skuteczny zabieg redukujący zmarszczki. Botoks (botox) zwany inaczej toksyną botulinową, wstrzyknięty w odpowiednią tkankę mięśniową powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstanie zmarszczek, przy jednoczesnym normalnym funkcjonowaniu pozostałych mięśni. W wyniku zabiegu przy użyciu botoksu wyraz twarzy nie ulega zmianie, a zmarszczki wygładzają się, twarz wygląda na młodszą i odprężoną.

Botoks jest wstrzykiwany przy użyciu strzykawki jednorazowego użytku zaopatrzonej w bardzo cienką igiełkę. Ból związany z zabiegiem jest minimalny i z tego też względu zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, a więc bezpośrednio po nim pacjent może podjąć zwykłą aktywność życiową. Zabieg trwa około 20 minut. Botoks zaczyna działać po upływie 2 do 3 dni po zabiegu, a pełny jego efekt jest widoczny po upływie minimum 14 dni od dnia zabiegu. Po pierwszym podaniu działanie botoksu utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Po drugim i następnym efekty mogą się utrzymywać do 9 do 12 miesięcy.

Botox stosuje się w celu:

 • redukcji tzw. kurzych łapek
 • redukcji zmarszczek międzybrwiowych, tzw. lwich zmarszczek
 • redukcji poziomych zmarszczek czoła
 • podniesienia powiek

Botoks można również stosować w leczeniu różnych chorób i dolegliwości tj. szczękościsk (bruksizm), nadpotliwość pach, dłoni i stóp czy migrena.

Przeciwwskazaniem dla botoksu jest ciąża, okres karmienia piersią, skłonność do tworzenia się blizn przerostowych, infekcje wirusowe i bakteryjne skóry, choroby autoimmunologiczne.

Mezoterapia igłowa

To całkowicie nowe, unikatowe i innowacyjne podejście do nawilżania, ujędrniania i odmładzania skóry. Zabieg zapewnia wielopoziomowe nawilżenie wszystkich warstw skóry i naskórka, odbudowuje strukturę skóry, poprawiając jej gęstość, wygładza powierzchowne zmarszczki spowodowane brakiem dostatecznej wilgoci w skórze. Działa też ujędrniająco, rozświetlająco i zwęża rozszerzone pory. Jest to znakomity zabieg profilaktyczny, który przedłuża młody i zdrowy wygląd skóry. Sprawdza się też, gdy skóra wymaga regeneracji i odnowy. Mezoterpia może być stosowana na twarz, szyję, dekolt, łokcie, kolana i stopy.

Zabieg trwa ok. 1 godziny – w tym 30 minut trwa znieczulenie kremem.

W dniu iniekcji preparatu i kilka dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, wystawiać skóry na działanie promieni UV. Powinno się unikać zarówno bardzo niskiej, jak i wysokiej temperatury.

Zabieg mezoterapii sprawdzi się najlepiej u osób o skórze suchej, wymagającej głębokiego nawilżenia, zwiotczałej i potrzebującej ujędrnienia. Może być również stosowany jako działanie prewencyjne, szczególnie przed okresem letnim, kiedy skóra jest często wystawiana na działanie promieni słonecznych. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, by go wykonać – decydująca jest kondycja, jakość i potrzeby skóry. Przeciwwskazaniem dla iniekcji jest ciąża, okres karmienia piersią, skłonność do tworzenia się blizn przerostowych, infekcje wirusowe i bakteryjne skóry, choroby autoimmunologiczne.

Już pojedynczy zabieg przynosi bardzo dobre rezultaty. Jednak najlepsze i najbardziej spektakularne efekty można osiągnąć wykonując 3 sesje, w odstępach miesiąca. Potem, by utrzymać efekt nawilżania, gładkości i odmłodzenia skóry, wystarczy powtarzać zabieg raz na 6 miesięcy. Dzięki temu przez bardzo długi czas można cieszyć się piękną skórą.

Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek

Zabiegi wypełniające zmarszczki oparte są na zastosowaniu najwyższej jakości preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Produkty kwasu hialuronowego stosowane są do korekcji zarówno płytkich jak i głębokich zmarszczek oraz do modelowania rysów twarzy. Dają bardzo dobre efekty pozostawiając skórę nawilżoną i zdecydowanie młodszą.

W celu modelowania konturu i objętości twarzy stosuje się kwas hialuronowy usieciowany dający długotrwałe efekty zabiegu. Przy jego pomocy modelowany jest kontur twarzy, uwidoczniony kontur ust, niwelowane są głębokie zmarszczki i bruzdy jak również wypełniana jest tzw. dolina łez. Szczególnie istotne jest uzupełnienie utraconych objętości w okolicy policzków i dolnej części twarzy.

Lekarz delikatnie wprowadza preparat pod skórę za pomocą igły lub kaniuli by w prosty i łatwy sposób przywrócić objętość, wygładzić zmarszczki i fałdy oraz poprawić wygląd. Preparat ma postać gładkiego żelu, który wypełnia zmarszczki zapewniając subtelny, naturalny wygląd.

Kwas hialuronowy zawarty w stosowanych preparatach posiada następujące zalety:

 • nie jest pochodzenia zwierzęcego
 • nie wymaga testów skórnych (chyba, że zaleci ją lekarz ze względów bezpieczeństwa)
 • jest całkowicie wchłanialny
 • jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciała obce
 • rezultaty estetyczne są natychmiastowe i naturalne

Wskazaniami do zastosowania preparatów kwasu hialuronowego są:

 • redukcja zmarszczek
 • wypełnienia bruzd nosowo- wargowych
 • powiększenie ust
 • modelowanie konturów ust
 • poprawa i podkreślenie rysów twarzy (wolumetria)
 • wypełnienie ubytków pourazowych i pooperacyjnych tkanek
 • usuwanie objawów starzenia
 • ujędrnianie i odmładzanie skóry twarzy, dłoni, szyi

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji na dwutlenek węgla i wodę i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu.

Przeciwwskazaniem dla wstrzyknięcia kwasu hialuronowego jest ciąża, okres karmienia piersią, skłonność do tworzenia się blizn przerostowych, infekcje wirusowe i bakteryjne skóry, ostre lub przewlekłe choroby skóry.

Do zabiegów wykorzystujemy preparaty wysokiej jakości sprawdzonych, światowych producentów.